Nasza lokalizacja – Sliema

Linguatime znajduje się w Sliemie, jednej z najbardziej popularnych i kosmopolitycznych części Malty.

Położona jest w doskonałym punkcie, bo przy samej promenadzie biegnącej wzdłuż morskiego wybrzeża i w połowie drogi pomiędzy Sliemą i St. Julian’s. Wszystko czego potrzebujesz jest tuż pod ręką, w tym sklepy, restauracje, bary, kawiarnie i banki – wszędzie tam łatwo dojdziesz na piechotę.

Naprzeciwko szkoły znajduje się jeden z największych ogrodów Sliemie to doskonałe miejsce, żeby zjeść lunch i jednocześnie podziwiać piękną morską panoramę lub powtzyć kursowe materiały korzystając z dostępnego darmowego Wi-Fi.

W okolicy szkoły znajduje się również centrum handlowe, a w nim niekończący się wybór międzynarodowych sklepów i butików. Kierując kroki w przeciwnym kierunku można dojść do miasteczka St. Julian’s słynącego z bogatego życia nocnego, pełnego znakomitych barów i restauracji, oraz do Paceville – centrum nocnych klubów i dyskotek otwartych do samego rana.

Co więcej, Sliema jest znakomicie skomunikowana z resztą wyspy – autobusy kursują często i zgodnie z rozkładem jazdy. Dojazd do Valletty lub na lotnisko samochodem zajmuje około 30 minut, autobusem – około 60 minut.